Ортокінова терапія

Остеоартрит є найпоширенішим захворюванням руху та однією з найбільш серйозних проблем у сучасному суспільстві. Підраховано, від симптоматичного артрозу колінного суглоба страждає близько 11% населення віком 64 років, і радіологічні симптоми цього захворювання ми знаходимо у більшості людей в цьому віці.

Майте на увазі, що розвитку дегенеративних змін також піддаються ризику молоді люди пвсля травми, які часто займаються спортом і мають високі вимоги до мобільності.

Дегенеративні зміни мають дві основні причини - механічне ушкодження та біохімічні порушення в самому суглобі. З одного боку, неправильне навантаження механічно ушкоджує механічні структури, з іншого організм реагує неправильно - замість регенерації, виробляє хімічні речовини, які викликають запалення і навіть більш згубний вплив на суглобовий хрящ.

Один з основних хімічних медіаторів запалення є інтерлейкін-1 (IL-1), котрий посилюючи запалення, призводить до пошкодження тканин і відповідає за значне сприйняття болю.

Залежно від тяжкості дегенеративних змін, існують різні сценарії для лікування - від харчових добавок, часто сумнівної ефективності, пероральних препаратів, які мають протизапальну та знеболювальну дію та численні побічні ефекти, до хірургічного лікування спрямоване не ліквідацію пошкоджень, і аж до заміни всього суглоба, тобто, ендопротезування.

Одна з проблем, з якими стикається сучасна ортопедія, це спроба зупинити або, принаймні, уповільнити прогресування дегенеративних змін, і тим самим поліпшити комфорт функціонування хворих і відстрочити необхідність великого хірургічного втручання. Високі надії пов'язані з біологічною терапією, яка використовує природні засоби захисту організму. Одним з найперспективніших протизапальних речовин є антагоніст рецепторів IL-1, один з речовин, на яких ґрунтується Ортокін.

Як це працює?

Ортокінова терапія використовує біологічні речовини, що містяться в власній крові пацієнта. У процесі обробки крові змінюються склад та концентрації цих речовин, в результаті чого утворюється концентрований протизапальний та стимулюючий регенеруючий білок.

Як виглядає лікування?

Венозна кров забирається у пацієнта (близько 60мл) у спеціальні стерильні шприци. Далі кров інкубується в спеціальних умовах протягом 6 годин - в цей час концентрація антагоніста рецептора IL-1 збільшується. Потім кров центрифугується, розділяючи всі непотрібні фракції, внаслідок чого отримується плазма, що містить значно підвищену концентрацію протизапальних речовин. Плазму поділяють на 6 рівних порцій, які можуть бути заморожені та очікувати, доки будуть введені пацієнту. Лікування складається з ряду ін'єкцій, що проводяться лікарем в колінний суглоб, 2 ін'єкції на тиждень протягом 3 тижнів поспіль.

Яка ефективність?

Ефективність терапії Ортокіном була вивчена у хворих з остеоартритом колінного суглоба в порівнянні з ін'єкціями гіалуронової кислоти і плацебо (Baltzer AW, і ін остеоартрит Хрящ 2009 року; 17: .. 152-60). Пацієнти, які проходили лікування Ортокіном, отримали значно кращі результати порівняно з контрольною групою, котрі утримувались протягом 2 років після закінчення ряду ін'єкцій. У 67% пацієнтів, які отримували Ортокінний через 6 місяців лікування спостерігалося зниження болю VAS більш ніж на 50%, а також тривале поліпшення в здатності руху.

Це безпечно?

Лікування базується виключно на венозній крові пацієнта, жодних сторонніх речовин не вводять. Цей метод має дуже хороший профіль безпеки.

Чи зможу я уникнути хірургії?

Найважливішою є відповідна кваліфікація для лікування ортокіном. На жаль, це не є панацеєю для кожного ступеня дегенеративних змін - чим більше дегенеративних змін, тим більше ризик, що лікувальний ефект буде коротше або неповним.

Який досвід у цьому методі?

У Німеччині терапія ортоксину була використана близько 10 років, з дуже хорошими результатами, в Польщі приблизно рік. Терапія використовується

Який досвід у цьому методі? У Німеччині терапія Ортокіном використовується близько 10 років, з дуже хорошими результатами, в Польщі приблизно рік. Терапія також використовується в інших захворюваннях, таких як больові синдроми в хребті.

Дані опрацював lek. Piotr Chomicki-Bindas, ортопед

www.chomicki-bindas.pl