Кріо блокади

Метод передбачає точкове заморожування нервових закінчень у певних областях хребта. Розробка спеціальних методів цілеспрямованої кріотерапії дозволяє досягнути тривалої аналгезії в периферичних нервах, включаючи спинномозкові нерви навколо хребта.

Процедура проводиться в умовах опреційної при рентгенологічному контролі під місцевою анестезією. Анестезія спинного нерва здійснюється за допомогою спеціального кріозонду з обох боків хребта. Місця відповідних нервових закінчень заморожуються при мінус 65 градусів протягом 2-3 хвилин. Газ - вуглекислий газ або закис азоту - проходить через невеликі отвори в зонді, а потім розширюється і застигає під тиском. Доступ є трансдермальним, мінімально інвазивним і не вимагає зшивання. Через півгодини спостереження пацієнт може повернутися додому. В гістологічних дослідженнях доведено, що заморожування, викликає розпад мієлінової оболонки і аксонів, але залишаючи незайманою сполучну тканину і зберігає цілісність нерва. Нерви анестезуються протягом декількох місяців або довше, але не руйнуються. З плином часу нерв може відновлюватися вздовж свого звичайного ходу, і його функції повертаються.

Після процедури пацієнт не має болю, або біль зменшується достатньо, щоб дозволити здійснити фізіотерапію, для стабілізації м'язів спини та попереково-крижового відділів хребта. Виключення первинного болю кріоанальгезією дозволяє лікувати вторинний біль, спричинений напругою м'язів.

Повторювати кріохірургію можна в будь-який час без ризику для пацієнта. Основними показами для цього методу є хронічні болі хреста, найчастіше внаслідок перенавантаження міжхребцевих суглобів.

Інші ознаки:

  • -больовий синдром після операції на хребті (видалення диска)
    • больовий синдром після нуклеолітомії (видалення драглистого ядра);
    • невралгія периферичних нервів
    • біль, викликаний посттравматичним невритом
    • трійчаста невралгія